Корзина
144 отзыва
УкраинаКиевул.Шелковичная 30-А, email : atribut-gallery@ukr.net
+380955934429
Галерея АтрибутЪ
Корзина
Картина Марії Примаченко Коньок Горбуньок 1985 рік Оригінал, фото 2
Картина Марії Примаченко Коньок Горбуньок 1985 рік Оригінал, фото 2
Описание
Информация для заказа

Коньок Горбуньок - автор Марія Примаченко

Також ви можете подивитися у нас інші роботи М.Примаченко https://atribut.kiev.ua/

декоративне пано 1985 року

 гуаш, папір

34х44 см

Експертиза Національного музеїю українського народного декоративного мистецтва

 

Приймаченко Марія Оксентіївна (1908 – 1997)

Видатна українська художниця, народний художник України, майстер народного декоративного живопису. Займалася також вишивкою, керамікою, ілюстраціями для дитячих книжок.

Народилася в с. Болотня, Київська область. 1936 закінчила Школу народних майстрів, де на той час викладали В. Кричевський, А. Петрицький, В. Касіян, і розпочала активну виставкову діяльність. Наприкінці 1930-х роботи експонувалися в Києві, Москві, Ленінграді, Парижі, Варшаві, Софії, Монреалі, Пекіні та ін. 1937 рисунки художниці вразили відвідувачів І Міжнародної виставки в Парижі, де вона отримала золоту медаль.

Пабло Пікассо називав її твори "прекрасними роботами геніальної жінки". Марк Шагал настільки захопився творчістю майстрині, що почав писати дивні істоти, дуже схожі на "приймаченківських" звірів.

Нагороджена Державною премією УРСР ім. Т. Шевченка (1966) за цикл робіт "Людям на радість". 3 1970 - заслужений діяч мистецтв УРСР. 1988 отримала звання народної художниці УРСР.

У "Всесвітній енциклопедії наївного мистецтва" (Белград, 1984) визнана зіркою першої величини (саме робота М. Приймаченко прикрашає обкладинку цього видання), яка стоїть поруч з такими майстрами, як А. Руссо, Н. Піросмані та I. Генералич.

Перед талантом художниці схилявся М. Глушенко: "Приймаченко - художник єдиний з-поміж свого роду. В ній уособлена естетика нашого народу". Роботи знаходяться в багатьох музеях України і світу, в тому числі НХМУ, НМУНДМ, ГТГ та багатьох інших.

2009-й, рік 100-річчя від дня народження Примаченко, за рішенням ЮНЕСКО був визнаний роком Марії Примаченко.

  • Цена: 97 168,56 грн.